سرتیپ دکتر عبدالرضا ناظری فرمانده  انتظامی استان کرمان در مراسم صبحگاه اول هفته ناجا ضمن تسلیت رحلت جانگداز رسول اکرم (ص)‌‌، شهادت امام حسن مجتبی (ع) و شهادت امام رضا (ع) بیان داشت امیدورام عزاداری های شما مورد قبول حق تعالی و اهل بیت قرار گرفته باشد‌‌ و فرا رسیدن ماه ربیع الاول را تبریک عرض کرده؛ همچنین فرارسیدن هفته نیروی انتظامی را به محضر فرماندهی معظم کل قوا، مردم شریف و بزرگوار دیار کریمان و تمام همکاران عزیزم در اقصی نقاط استان و خانواده های محترم شان تبریک عرض می کنم.

سردار ناظری گفت: در حقیقت هفته ناجا فرصت مغتنمی برای بازنمایی جلوه‌هایی از خدمات و تصویر واقعی پلیس است‌. همچنین فرصتی برای ارتباط بیشتر با آحاد مردم، مسئولان، نخبگان و ارائه خدمات بیشتر به مردم عزیزمان، هفته ای که می توانیم ارتباط و تعامل بیشتری با آنان داشته باشیم و از نظرات، پیشنهادها و انتقادهای آنها استفاده کنیم.

دکتر ناظری تشریح کرد: با توجه به اینکه شعار امسال هفته ناجا «باهم برای امنیت و سلامت» در نظر گرفته شده است. دلیل بر اهمیت بالای دو نعمت امنیت و سلامت است. قطعاً از همین منظر است که پیامبر اکرم (ص) بیان داشته است: «النعمتان مجهولتان، الصحه و الامان» (دو نعمت مجهول است که مورد قدر ناشناسی و ناسپاسی است یکی امنیت و دیگری سلامتی). امروز نیروی انتظامی هم پای مدافعان سلامت از همان روز های اول در خط اول مقابله، پیشگیری از ویروس منحوس کرونا قرار داشته و هست. و این درحالی است که این ویروس با سرعت در حال پیشروی و درگیر کردن طیف زیادی از مردم بوده و متأسفانه روزانه شاهد مبتلا شدن زیادی از مردم و همچنین مرگ و میر ناشی از آن هستیم، می توانیم با رعایت پروتوکول‌های بهداشتی به خصوص ماسک زدن، رعایت فاصله گذاری اجتماعی و پرهیز از مسافرت‌ها و مهمانی‌های غیرضروری در ابتدای امر به خودمان سپس به جامعه پر تلاش، ایثارگر و فداکار شبکه بهداشت کمک کنیم. وی افزود: در حوزه امنیت با مشارکت مردم، سازمان ها و نهادها می توانیم در پیشگیری از جرائم، آسیب های و ناهنجاری های اجتماعی گام برداشته و باهم برای امنیت و سلامت پایدار تلاش کنیم.

سردار دکتر ناشری بیان داشت: پلیس برای قرار گرفتن در تراز جمهوری اسلامی ایران بر اساس افق گام دوم انقلاب به مولفه‌‌‌‌هایی متعددی نیازم است که یکی از آنها هوشمندسازی است تحقق پلیس هوشمند و هوشمندسازی پلیس یکی از اولویت‌‌های جدی ناجا می‌باشد‌. به طوری که اقدام به راه اندازی قرارگاه طرح هوشمند سازی نموده است‌. وی بیان داشت: پلیس هوشمند: یعنی دقت بالاتر‌‌‌‌‌‌، سرعت بیشتر‌‌‌‌‌‌، اشراف بیشتر و اقتدار بیشتر در ماموریت‌‌ها و مبارزه مقتدرانه با هرگونه ناامنی و بی نظمی و قانون گریزی و کیفیت ارائه خدمات به مردم را افزایش می‌یابد‌. در پلیس هوشمند ما به دنبال کاهش چشمگیر جرایم و آسیب‌‌های اجتماعی‌‌‌‌‌‌، ارتقای رضایتمندی مردم از پلیس و حرکت به سمت پلیس در تراز جمهوری اسلامی هستیم.

دکتر ناظری تشریح نمود: ناجا همگام با تغییر و تحولات اجتماعی و رشد سریع تکنولوژی سعی کرده با‌‌‌‌‌‌ استفاده از فناوری‌های نوین و تجهیزات علمی پیشرفته، بروز و مدرن‌‌‌‌‌‌ در رصد، کشف و پیشگیری جرائم متناسب با انتظارات روز جامعه گام بردارد. امروز ناجا بر اساس منویات مقام معظم رهبری سه خصوصیت «ایمان»‌‌‌‌‌‌، «اقتدار» و «هوشیاری» را به طور روز افزون در خود به وجود آورده و هر روز بر توفیق آن افزوده است.

فرمانده انتظامی استان کرمان بیان داشت: امروز خط قرمز نیروی انتظامی و نیروهای مسلح امنیت مردم است، ما در موضوع امنیت با کسی معامله و شوخی نداریم و تا پای جان برای امنیت، آرامش و آسایش مردم جانفشانی خواهیم کرد.

امنیت محصول تلاش و خرد جمعی است. پلیس با مشارکت جدی و فعال مردم می‌تواند به این مهم دست یابد، زیرا ایجاد نظم و امنیت، وظیفه کلیه افراد جامعه و نیازمند همدلی و همکاری تمامی مسئولین استان هست.

رکن اصلی رویکرد پلیس مبتنی بر مشارکت مردم، نهادهای رسمی و مردم نهادِ جامعه استوار شده است‌‌‌‌. امروز نیروی انتظامی با جلب مشارکت مردمی و همچنین حساس زایی، همراه سازی و  مسئول سازی در راستای مطالبه گری از همه برای تولید، حفظ و ارتقاء امنیت پایدار گام های اساسی برداشته است.

نیروی انتظامی افتخار می‌کند که از نعمت ولایت بعنوان فرمانده کل قوا برخوردار است. البته این نعمت مختص همه نیروهای مسلح است و افتخار بزرگی در شغل با عظمت انتظامی که به صورت مستقیم زیر نظر و فرماندهی ولی فقیه، حکیم و شجاع است.

 امروز پلیس مکتب حاج قاسم را الگو و شاخص کار خود قرار داده است: بارزترین ویژگی حاج قاسم ولایت پذیری و ولایتمداری ایشان است، به طوری که همواره گوش به فرمان ندای رهبری بود و سخنان گران‌بهای رهبری نیز نقشه راه حرکتش بود. «ولایت فقیه» برجسته‌ترین فراز وصیت‌نامه مبسوط سردار سپهبد شهید سلیمانی است. این مهم از سطور آغازین وصیت‌نامه شروع شده و تا خطوط نهایی آن استمرار پیدا کرده است و این بیانگر عظمت ولایت فقیه در فکر او و سلوک او به حساب می‌آید.

ما افتخار می کنیم که سرباز ولایت و خدمتگزار مردم هستیم و این بالاترین مدال برای بنده و همه همکارانم در اقصی نقاط استان عزیزمان است.  اما در خصوص امنیت تمامی دستگاه ها بایستی فرزندان خود را در نیروی انتظامی حمایت و همراهی نمایند.

دکتر ناظری افزود: برخی نقش‌آفرینی‌های مأموریتی نیروی مقتدر انتظامی‌‌‌‌‌‌، را می‌توان: مقابله با عوامل تهدیدگر امنیت مرزها‌‌‌‌‌‌، امنیت اجتماعی‌‌‌‌‌‌، امنیت اقتصادی‌‌‌‌‌‌، امنیت اخلاقی‌‌‌‌‌‌، مقابله قاطعانه با اشرار‌‌‌‌‌‌، قاچاق کالا و ارز جرایم فضای مجازی و ارتقای ظرفیت‌های سازمانی در مدیریت آسیب‌های شهری‌‌‌‌‌‌، جاده‌ای‌‌‌‌‌‌، مرزبانی‌‌‌‌‌‌، خدمات اجتماعی‌‌‌‌‌‌، صیانت از جامعه در برابر هجمه دشمن به بنیان‌های فکری و اخلاقی و استفاده از سامانه‌های نوین در مبارزه با پدیده‌های مخل امنیت و‌.‌.‌. کارنامه افتخارآمیز این نیرو را در معرض قضاوت و تصدیق همگان قرار داده است‌.

به فرموده فرماندهی معظم کل قواء (مدظله العالی) نیروی انتظامی پاسدار ارزش های انقلاب اسلامی است. جان بركفان فرماندهي انتظامي استان كرمان در امر مبارزه با قاچاق مواد مخدر و مخلان نظم و امنيت با رصد كوير و پرواز شناسايي، كنترل ورودي هاي استان و ايجاد ايست و بازرسي هاي مقطعي، رصد اخبار و اطلاعات و اجراي طرح ها و رزمايش هاي هدفمند و استفاده از تمام امكانات و تجهيزات، ضربات مهلكي به سوداگران مرگ وارد و عمليات هاي موفقي را به انجام رسانده اند.

نیروی انتظامی در اجرای مأموریت خود با برخي از خلاء ها و مشکلات در ابعاد روبه رو است. اما پليس با تمام مشکلات، وظايف خود را به خوبي انجام مي‌دهد؛ ولی لازم است اين نيرو بيش از پيش تقويت شود. جا دارد اینجا از زحمات تمامی همکاران عزیزم در فرماندهی انتظامی استان کرمان تشکر کنم، واقعاً در ماه های گذشته، روزهای پرکاری را پشت سر گذاشته اند.

 نیروی انتظامی هیچ گونه بن بستی را در مسیر خود نمی بیند البته مشکلاتی وجود دارد که با تکیه بر ظرفیت جوانان متدین و انقلابی و با روحیه جهادی مشکلات را پشت سر می گذاریم و در خدمت مردم هستیم. انصافاً خانواده ها نقش اثرگذاری دارند و جا دارد از این مکان مقدس از تمام خانواده های عزیز و دستگاه هایی که با نیروی انتظامی همکاری دارند تشکر کنم که با همکاری و حمایت هایشان باعث دلگرمی خدمتگزاران در مجموعه انتظامی استان است.

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

تماس با ما

اندیشکده نظم و امنیت استان کرمان در مکان دفتر تحقیقات کاربردی فرماندهی انتظامی استان کرمان واقع شده است.
آدرس این اندیشکده: کرمان- بلوار جمهوری، چهار راه فرهنگیان، ابتدای بلوار امام رضا، دفتر تحقیقات کاربردی فرماندهی انتظامی استان کرمان

تلفن تماس: ٢١٨٥٩٢٧-٠٣٤نمابر:٣٢١١١١٠١

 

 

تمامی حقوق متعلق به دفتر تحقیقات کاربردی فرماندهی انتظامی استان کرمان میباشد.    Copyright © 2016 ana-kerman.ir

 

 

 

Template Design:Dima Group

Back to Top