سردار حسین اشتری فرمانده نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران، صبح چهارشنبه (۴ فروردین) در قرارگاه مشترک امام رضا(ع) و نوروز۱۴۰۰ در سالن کوثر ستاد فرماندهی انتظامی استان کرمان حضور یافت. در این نشست از دو دستاورد علمی و مطالعاتی دفتر تحقیقات کاربردی فرماندهی انتظامی استان کرمان با عناوین: 1. کتاب شاخص های نظم و انتظام جنوب شرق کشور در مکتب سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی  و کتاب صوتی طنین آسمانی (خاطرات، زندگینامه و وصیتنامه سپهید شهید حاج قاسم سلیمانی) رونمایی گردید.

سردار اشتری بیان داشت: نیروی انتظامی در قالب مکتب شهید سلیمانی در حوزه امنیت گام بر می دارد.

 

به مناسبت چهارمین روز هفته مقاومت و گرامیداشت سردار شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی در مورخ 1399/10/16در مصلی کرمان از بزرگترین تمثال این شهید والامقام بر اساس مدل سه بعدی اوریگامی با حضور وزیر اطلاعات و خانواده شهید سلیمانی رونمایی شد.

به مناسبت هفته ناجا  و در تاریخ 1399/08/01 مصادف با پنجمین روز هفته ناجا، کتاب صوتی طنین آسمان (بخشی از خاطرات و وصیت نامه سردار شهید حاج قاسم سلیمانی) در جوار مرقد مطهر سردار دلها رونمایی شد.

سرگرد دکتر وحید عضدی رئیس دفتر تحقیقات کاربردی فرماندهی انتظامی استان کرمان در تبیین شعار روز چهارم هفته ناجا با عنوان «امنیت اقتصادی، کمک به تولید، آسایش عمومی» بیان داشت:

با پایان یافتن جنگ سرد و شکل­ گیری روابط جدید در نظام بین ­الملل، اولویت­ های امنیتی دستخوش تحول شدو امنیت اقتصادی به­عنوان مهم­ترین شاخص امنیت ملی مطرح گردید.

یکی از مهم­ترین نیازهای انسانی، نیاز اقتصادی است. تأمین امنیت اقتصادی به معنی حفظ سطح مشخصی از ابعاد امنیت است. امنیت اقتصادی یکی از نگرانی­ های مهم دولت­هاست.

امنیت در قرن بیست و یکم مفهومی بسیار گسترده تر و پیچیده تر پیدا کرده است. هر چه در دو قرن پیشین امنیت نظامی و سیاسی دارای بیشترین اهمیت بود، در قرن حاضر امنیت اقتصادی در اولویت قرار گرفته است.

سرگرد دکتر وحید عضدی، رئیس دفتر تحقیقات کاربردی فرماندهی انتظامی استان کرمان در راستای تبیین شعار روز سوم هفته ناجا «مشارکت عمومی پیشگیری اجتماعی و توسعه امنیت» بیان داشت:

امروزه با تحولاتی که تقریباً به صورت مشترک در تمامی جهان رخ داده است، مشارکت مردم در تمامی عرصه‌‌‌‌‌های حکومتی ضروری شده و در نتیجه مشارکت مردم در نظم و امنیت جایگاه والاتری یافته است، بنابراین هرچند ایجاد نظم و امنیت فلسفه وجودی پلیس را تشکیل‌‌‌‌ می‌دهد، اما به نظر‌‌‌‌ می‌رسد که پلیس با مشارکت جدی و فعال مردم‌‌‌‌ می‌تواند به این مهم دست یابد، زیرا ایجاد نظم و امنیت، وظیفه کلیه افراد جامعه است که پلیس انحصار اعمال آن را در اختیار دارد و‌‌‌‌ می‌تواند با روش‌‌‌‌‌های مطلوب به آن برسد‌‌‌‌.

ادوار مختلفی برای تحوّلات در نیروی انتظامی در نظر گرفته شده، که عبارتند از: رویکرد پلیس ابتدا «پلیس تهدید محور» و پس از مدتی به «پلیس جامعه محور» تبدیل شد، اما در شرایط فعلی راهبرد ناجا به سمت «پلیس آینده نگر» است.

سردار سرتیپ دکتر عبدالرضا ناظری فرمانده انتظامی استان کرمان به مناسبت هفته ناجا در تاریخ 28/07/1399 در برنامه ویژه خبری شبکه سیما حضور یافت و بیان داشت: هفته ناجا امسال به دلیل تقارن این روز با ایام اربعین حسینی و دیگر مناسبت های مذھبی پایان ماه صفر، از 27  مهر ماه آغاز و تا 2 آبان ماه ادامه دارد. ما شروع هفته ناجا را با آغاز ماه ربیع الاول به فال نیک گرفته و امیدواریم که این ماه، که ماه شادی و سرور ائمه معصومین (ع) است با رفع بیماری منحوس کرونا، مجدداً شادی و خوشحالی و تندرستی به تمام جهان به خصوص مردم عزیز کشورمان همراه شود.

دکتر ناظری در ادامه بیان داشت: هفته ناجا سال جاری به دلیل شیوع ویروس منحوس کرونا در جامعه با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی برگزار می گردد. امسال نیروی انتظامی همگام با تمام ملت ایران به خصوص در راستای مقابله و پیشگیری از ویروس کرونا، همگام با مدافعان سلامت، شعار «باهم برای امنیت و سلامت» را انتخاب نموده است. که انتخاب این شعار خود هوشمندانه و دارای مفاهیم و معانی عمیقی است. در متون دینی و اسلامی ما تأکید زیادی بر اهمیت دو مفهوم امنیت و سلامت شده است  که این دو مقوله را هیچ گاه از هم جدا ندانسته، بلکه آنها را در هم تنیده و لازم و ملزوم هم بر شمرده است.

سرتیپ دکتر عبدالرضا ناظری فرمانده  انتظامی استان کرمان در مراسم صبحگاه اول هفته ناجا ضمن تسلیت رحلت جانگداز رسول اکرم (ص)‌‌، شهادت امام حسن مجتبی (ع) و شهادت امام رضا (ع) بیان داشت امیدورام عزاداری های شما مورد قبول حق تعالی و اهل بیت قرار گرفته باشد‌‌ و فرا رسیدن ماه ربیع الاول را تبریک عرض کرده؛ همچنین فرارسیدن هفته نیروی انتظامی را به محضر فرماندهی معظم کل قوا، مردم شریف و بزرگوار دیار کریمان و تمام همکاران عزیزم در اقصی نقاط استان و خانواده های محترم شان تبریک عرض می کنم.

سرگرد دکتر وحید عضدی رئیس دفتر تحقیقات کاربردی فرماندهی انتظامی استان کرمان به تبیین شعار روز دوم هفته ناجا «اقتدار توام با رأفت‌‌‌‌‌‌، هوشمند سازی‌‌‌‌‌‌، خدمت صادقانه» پرداخت و بیان داشت:

سرگرد دکتر وحید عضدی رئیس دفتر تحقیقات کاربردی فرماندهی انتظامی استان کرمان ضمن تبریک هفته نیروی انتظامی به تشریح شعار روز اول هفته ناجا با عنوان «حفظ ‌ارزش‌ها، ولایت مداری، پلیس تراز انقلاب اسلامی» پرداخت.

دکتر عضدی در ادامه بیان داشت:

با توجه به اینکه شعار امسال هفته ناجا «باهم برای امنیت و سلامت» در نظر گرفته شده است. دلیل بر اهمیت بالای دو نعمت امنیت و سلامت است. قطعاً از همین منظر است که پیامبر اکرم (ص) بیان داشته است: «النعمتان مجهولتان، الصحه و الامان» (دو نعمت مجهول است که مورد قدر ناشناسی و ناسپاسی است یکی امنیت و دیگری سلامتی).

امروز جهان که به طبع آن کشورمان درگیر ویروس منحوس کرونا شده است و با سرعت در حال پیشروی و درگیر کردن طیف زیادی از مردم به خود است و متأسفانه روزانه شاهد مبتلا شدن زیادی از مردن و همچنین مرگ و میر ناشی از آن هستیم، حتماً درک بهتری از سلامت برای همه ما متصور است و هیچ نعمتی گواراتر از امنیت وجود ندارد و ناامنی بزرگ‌ترین مصیبت برای هر کشور و جامعه است. شاید یادمان بیاید در همین جند دهه گذشته به خصوص دهه 70 به بعد در همین استان کرمان به خصوص مناطق جنوبی و شرقی استان کرمان حتی خیلی از شهرستان‌های استان شاهد ناامنی‌های مختلفی نظیر شرارت، آدم ربایی، زورگیری، سرقت مسلحانه، حضور راحت اشرار و قاچاقچیان مواد مخدر و ... بودیم؛ ولی امروز به لطف خداوند منان و تلاش و مجاهدت دستگاه‌های امنیتی و انتظامی در این استان شاهد بالاترین احساس امنیت در بین مردم نسبت به سایر نقاط کشور هستیم و این مهم امکان پذیر نبوده است مگر با مشارکت مردمی، همگامی و همراهی سازمان‌ها و نهادها و همچنین مجاهدت، ایثار و تلاش سیستم‌های امنیتی به خصوص نیروی انتظامی بوده است.

با این پیش مقدمه بر خود لازم می‌دانم که تشکر و قدردانی کنم از تمام عزیزان، تلاشگران در حوزه امنیت و سلامت که مجاهدانه این دو نعمت را برای ما ایجاد نموده‌‌اند تا احساس آرامش کنیم و به همین منظور وظیفه همه ما است که قدردان و سپاسگذار این عزیزان باشیم و در حوزه سلامت با رعایت پروتوکول‌های بهداشتی به خصوص ماسک زدن، رعایت فاصله اجتماعی و پرهیز از مسافرت‌ها و مهمانی‌های غیرضروری به آن‌ها کمک کنیم و در حوزه امنیت با مشارکت در پیشگیری از جرائم و همچنین بزرگداشت هفته ناجا که بستر مناسبی است برای قدردانی از زحمات سبزپوشان ناجا که در طول یکسال گذشته صادقانه، مجاهدانه و مقتدرانه تلاش کردند.

سرگرد دکتر وحید عضدی رئیس دفتر تحقیقات کاربردی فرماندهی انتظامی استان کرمان ضمن تبریک به مناسبت فرا رسیدن ماه ربیع الاول، هفته نیروی انتظامی را خدمت تمامی همکارانم، خانواده آن‌ها تبریک عرض نموده و بیان داشت؛ در حقیقت هفته ناجا فرصت مغتنمی برای بازنمایی جلوه‌هایی از خدمات و تصویر واقعی پلیس است‌.

تماس با ما

اندیشکده نظم و امنیت استان کرمان در مکان دفتر تحقیقات کاربردی فرماندهی انتظامی استان کرمان واقع شده است.
آدرس این اندیشکده: کرمان- بلوار جمهوری، چهار راه فرهنگیان، ابتدای بلوار امام رضا، دفتر تحقیقات کاربردی فرماندهی انتظامی استان کرمان

تلفن تماس: ٢١٨٥٩٢٧-٠٣٤نمابر:٣٢١١١١٠١

 

 

تمامی حقوق متعلق به دفتر تحقیقات کاربردی فرماندهی انتظامی استان کرمان میباشد.    Copyright © 2016 ana-kerman.ir

 

 

 

Template Design:Dima Group

Back to Top