حجت‌الاسلام حسن علیدادی سلیمانی صبح دوشنبه در همایش تخصصی ناجا و جامعه اسلامی مبتنی بر منظومه فکری مقام معظم رهبری در پنجمین روز از هفته ناجا بیان داشت: موضوع پیش رو حساس است و از زوایای مختلف می توان روی آن بحث کرد تا یک بحث کامل و جامع شود و در بحث یکسری سوالات و شبهاتی مطرح می شود که باید پاسخ داده شود.

وی به بحث جامعه  اسلامی اشاره کرد و افزود: جامعه اسلامی بحث کامل و اصیل است که ‌فرد و جامعه در این بحث مهم است اینکه کدامیک بر دیگری مقدم است از دو جهت قابل تامل است به طوریکه اگر جامعه بخواهد اصلاح و اسلامی شود باید افراد اسلامی و اصلاح شوند.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمان به دو رکن جمهوری اسلامی اشاره کرد و بیان داشت: جمهوری به معنای دیدگاه و رای مردم است و دین اسلامی برگرفته از چارچوب اسلامی است و ترکیب این دو با هم در دیدگاه اسلام جمهوری اسلامی را تشکیل می دهد.

امام جمعه کرمان به نکته دوم در حکومت اسلامی اشاره کرد و گفت: اگر هدف جامعه ای حکومت اسلامی باشد باید حاکم مسلمان التزامی باشد نه مسلمان شناسنامه‌ای، چرا که اگر مسلمان التزامی، جدی باشد می‌تواند اسلام را اجرا کند و احکام اسلامی ساری و جاری شود.

امام جمعه کرمان به نکته سوم در تشکیل حکومت اسلامی اشاره کرد و افزود: اگر بخواهیم‌ جامعه اسلامی داشته باشیم باید سه ضلع را در کنار هم نگه داشت یکی از این اضلاع که مهم است عبارت است از قانونی که در حکومت اسلامی باید ساری و جاری باشد.

حجت الاسلام علیدادی سلیمانی ضلع دوم را جامعه اسلامی حاکمان اسلامی دانست و بیان داشت: در حکومت اسلامی بحث دولت اسلامی مطرح می شود که باید احکام اسلامی را اجرا کند.

وی توده های مردم را ضلع سوم حکومت اسلامی شمرد و تصریح کرد: توده های مرد و افراد مخاطب ضلع سوم حکومت اسلامی را تشکیل می‌دهند که باید اسلامی بیاندیشند و اسلامی عمل کنند.

امام جمعه کرمان ادامه داد: حاکمان، فرمانروایان‌ و مجریان حکومت اسلامی به یک قدرت قوی مانند نیروی انتظامی‌ نیاز دارند که در هر سه ضلع حضور دارد یعنی نیروی انتظامی به احکام اسلامی معتقد باشند و در همین راستا به دستورات عمل کنند.

وی گفت: نیروی انتظامی حوزه نفوذ گسترده‌ای دارد و قدرت ظاهر و پنهان کمی ندارد و حتی در ضلع سوم اعضای نیروی انتظامی به عنوان شهروند مطرح هستند و در جامعه اسلامی زندگی می کنند.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

تماس با ما

اندیشکده نظم و امنیت استان کرمان در مکان دفتر تحقیقات کاربردی فرماندهی انتظامی استان کرمان واقع شده است.
آدرس این اندیشکده: کرمان- بلوار جمهوری، چهار راه فرهنگیان، ابتدای بلوار امام رضا، دفتر تحقیقات کاربردی فرماندهی انتظامی استان کرمان

تلفن تماس: ٢١٨٥٩٢٧-٠٣٤نمابر:٣٢١١١١٠١

 

 

تمامی حقوق متعلق به دفتر تحقیقات کاربردی فرماندهی انتظامی استان کرمان میباشد.    Copyright © 2016 ana-kerman.ir

 

 

 

Template Design:Dima Group

Back to Top